1-دامنه و انوع آن

دامنه

دامنه چیست؟

دامنه ادرس اینترنتی ماست .در واقع مثال خوب برای دامنه همان آدرس منزل ما می باشد. دامنه ها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع آن دارای قیمتهای متفاوت نیز هستند.

 انواع دامنه

دامنه ها بطور کلی شامل دامنه های ملی و یا بین المللی می باشند . بطور مثال دامنه ir نمایانگر کشور ایران است . و دامنه us . de. هم نشان می دهند که متعلق به کشورهای امریکا و آلمان هستند.

دامنه های بین المللی و جهانی دارای شمای کلی هستند و تمامی افراد میتوانند در سرتاسر دنیا این دامنه ها را برای خود ثبت کنند که البته بسته به قوانین هرکشور ممکن است تفاوتهایی داشته باشد.

دامنه های com-ac-online-site و دامنه هایی از این قبیل بسیار متنوع و فراوان هستند و در این مقاله نمیتوان به همه آنها پرداخت از این رو معروفترین این دامنه ها را برای شما در این مقاله آوردیم.
برای مثال وبسایت ما دارای دامنه ir می باشد و سایتی مانند دیجی کالا هم زمان هم از دامنه ir و هم از com استفاده می کند .

مزیتهای دامنه ir

دامنه ir دارای هزینه بسیار پایینی نسبت به دامنه های خارجی است.
در زمان استفاده از اینترنت ملی این دامنه فعال است البته این مورد بستگی به این دارد که محل سرور سایت ما در ایران باشد و یا خیر.

مزیتهای دامنه خارجی

دامنه های خارجی از تنوع و گستردگی بیشتری برخوردار هستند. این دامنه ها مخصوصا دامنه com توسط ربات های گوگل و بینگ راحت تر ایندکس شده و در بهینه سازی سایت موثرتر هستند.
پیشنهاد ما برای شما مشتریان عزیز این است که هر دو دامنه را باهم داشته باشید.

تا چه در زمان ملی شدن اینترنت و هم در زمان عادی بالاترین استفاده را ببرید .

مشاوره در زمان ثبت دامنه

ما در مجموعه وب آرمین مشاوره ای دقیق برای ثبت دامنه وبسایت شما می دهیم که هم دربردارنده هدف و چشم انداز کاری و یا شخصی شماست و هم اینکه طول کمتری داشته و در ذهن مخاطبین می ماند.
برای مشاوره ثبت دامنه و یا سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

آخرین پستها

دامنه

1-دامنه و انوع آن